Vyrobené z pálenej tehly

Každý kus obkladu je vyrobený zo starej pálenej tehly rezaním. Tehla je očistená, impregnovaná. Tehličky majú rôzny povrch, nie sú rovnaké, každá má jedinečný tvar aj farebnosť, občas drobnú nedokonalosť, ktorá ju robí výnimočnou. Každá tehlička je tak trochu umeleckým artefaktom. Tehly vytvárajú dokonalú symbiózu hlavne v kombinácii s kovom, s betónom, s drevom a s inými prírodnými materiálmi.

 

Ekologický produkt

Tehlu nevyrábame zo zmesí. Pracujeme s už existujúcou starou tehlou, ktorú narežeme a impregnujeme. Tehla sa skladá z výhradne prírodných materiálov. Náš obklad teda nevyrábame prvoplánovo, z najnovších materiálov, v modernom dizajne, s prímesou umelých farbív a s dôrazom na presnosť či dokonalé tvary. Práve naopak. Recyklujeme, dávame starým veciam šancu na nový začiatok. Ekologický aspekt je pre nás prvoradý aj pri výbere obalových materiálov, v ktorých obklad dodávame. Využívame recyklovateľné obaly, avšak s dôrazom na ich funkčnosť a estetiku.

 

 

Vek 100+

Vek tehly, s ktorou pracujeme, je priemerne 100 a viac rokov. Do obkladov vyberáme len tie kusy, ktoré sú ešte použiteľné a budú trvácne. Tehličky pochádzajú z rôznych lokalít na Slovensku. Našim zákazníkom teda nepredávame „iba“ obklad, predávame im kúsok histórie a tradície našich predkov.

 

Trvácne, odolné

Vďaka špeciálnej impregnácii sa v prípade správne prevedenej montáže nemusíte obávať poškodenia obkladu. Tehlička je odolná voči mechanickému poškodeniu (pri použití v interiéri) alebo poveternostným vplyvom (v prípade použitia v exteriéri).

 

 

Jednoduchá aplikácia

Aplikáciu obkladu zvládne každý šikovný kutil. Navyše, v prípade akejkoľvek drobnej chyby pri aplikácii vytvoríte vždy nový, pútavý vzhľad. Pri aplikovaní odporúčame myslieť aj na zámernú nedokonalosť, aby ste dosiahli vintage efekt. Ak si netrúfate položiť obklad vo svojej réžii, oslovte nás a zabezpečíme vám túto službu my.

 

Poradíme, vysvetlíme

Uprednostňujeme osobný kontakt, radi spoznáme vaše zámery, predstavy a sny. Ochotne vám v celom procese kúpy či aplikácie poradíme a budeme sa s vami tešiť z výsledku. Teší nás, že našou prácou prispievame k vytvoreniu tepla vo vašich domovoch!

 

 

 

Späť na sériu brickwall

 

Séria Brickwall